Uudised

Kihnu saarel valmis sadamahoone

12.12.2014

Kihnu sadamas tuli siiani praami oodata lageda taeva all. Nüüd sai saarel valmis sadamahoone, mis pakub nii varju halva ilma eest kui ka võimaldab näiteks käia duši all ja saunaski.

Sadamahoone ehitati riigifirma Saarte Liinide raha eest, 400 000 euro suurusest maksumusest tuli neljandik ka EAS-ilt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ilm Kihnu sadamahoone avamisele sõitjaid väga ei hellitanud. Tugev tuul kõigutas praamil autosid ja laine oli ka korralik. Aga kihnlasi sellise tuulega ei kohuta ja nii võeti saabujaid sadamas pillilooga vastu.

Kihnu igapäevavajadusteks rajatud sadamahoone jäi nii suure rahvahulga vastuvõtmiseks küll pisut kitsaks, aga sõbralikku ja mõnusat rahvast mahub ühte tuppa palju. Kihnu rahval oli vastse rajatise üle hea meel.

"See maja on suurepärane, kihnlased on seda ammu juba oodanud. Väga mõnus on siin sees oodata," ütles Kihnu Virve.

Kihnu vallavanem Ingvar Saare ütles, et sadamahoone vajadusest hakati rääkima juba 2006. aastal. 2004 oli sadam antud Saarte Liinide hallata, rajatud oli uus kai ning sadamahoone plaanidki hakkasid kindlamaid piirjooni võtma. Ja liiga väike see küll ei saanud.

"Praegu võib-olla korraks palju rahvast sees, pisike. Aga meile see on päris mõistlik. Mõistliku suurusega, kihnlastele täpselt paras, ma arvan," lausus Ingvar Saare.

Saarte Liinide juhatuse esimees Villu Vatsfeld tõdes, et ehitamine võttis vaid aasta, aga vallaga arutati asju pikalt.

"Need vaidlused ja planeerimised on käinud tegelikult, ma julgen arvata, kolm-neli aastat. See maja on konkreetselt mõeldud parvlaevaliinide teenindamiseks. Et hoida liinide maksumus võimalikult madalana, siis ka meie otsisime muid rahastajaid ja oma raha pani alla Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus," rääkis Vatsfeld.

Ingvar Saare jutu järgi tuleb sadamahoone kõrvale veel maju.

"Siia kõrvale on ju planeeritud aastaringne kohvik ja isegi veel üks pisike majake, kus siis renditakse turistidele, kes tulevad Kihnu külla, et saaks siis oma reisi alustada õieti, et saavad mõne jalgratta, auto või paati rentida, mis siin Kihnus võtta on ja saavad siin kohvikus istuda ja oodata," ütles Saare.

Seda, kes järgmised hooned ehitab ja kust raha tuleb, Saare veel öelda ei oska. Aga mõtteid on.

Toimetas
Liis Velsker

--------------------------------------------------------------------------------
http://uudised.err.ee/v/eesti/60e90170-a7d0-4580-8c02-b5c075269254

 

« Tagasi